12/14/2014

MIKOŁAJ RADZI #2 - ZRÓB PREZENTY SAMODZIELNIE

Dziś zapraszamy na kolejny post z cyklu "Mikołaj radzi". Tym razem będzie o prezentach niedrogich i łatwych do wykonania samodzielnie. Bo co może ucieszyć bardziej niż upominek, na którego wykonanie nasz bliski poświęcił swój czas i włożył w to całe serce?

1. ZEGAR ŚCIENNY

To w sumie rzecz najprostsza do zrobienia - potrzeba śrubokrętu, zegara ściennego i jakiegokolwiek programu graficznego. W nim właśnie projektujemy cyferblat, który drukujemy (najlepiej na papierze samoprzylepnym), rozkręcamy zegarek, zdejmujemy wskazówki, nakładamy nasz cyferblat, zakładamy wskazówki i gotowe. 

2. TABLICA DO RYSOWANIA KREDĄ


Tablica do rysowania kredą będzie świetną niespodzianką dla dzieci, do jej wykonania potrzeba jedynie farb akrylowych i podkładu który nimi pomalujemy.

3. ŚWIECZNIKI Z MALOWANYCH SŁOIKÓW


Ostatnimi czasy ponowne wykorzystywanie słoików stało się bardzo modne - poza tym że świetnie nadają się do picia z nich orzeźwiających smoothies mogą być też użyte jako osłonki na świeczki - z odrobiną fantazji i farb akrylowych można stworzyć prawdziwe cuda.

4. NOWOCZESNY ŁAPACZ SNÓWKolejnym trendem w projektowaniu są wszechobecne trójkąty i inne geometryczne figury. Kawałki cienkiej pleksy wycinamy i umieszczamy na folii zamontowanej na drewnianej obręczy (warto zapytać w sklepie o odpadki z większych kawałków pleksy - często są one oddawane za darmo :))

5. LAMPIONY Z PUSZEK PO FARBIEA na koniec coś dla majsterkowiczów - puszka po farbie, spray, wiertarka i choinkowe lampki - do tego godzina pracy i możemy komuś podarować oryginalny lampion.


wszystkie zdjęcia i pomysły pochodzą ze strony: http://samouczek.info/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoją opinię :)