12/03/2013

KAWA CIASTKA DESIGN - fotorelacja


KAWA CIASTKA DESIGN - było wszystko. Dużo pytań i ciekawe dyskusje - dziękujemy!

Tekst: Karolina Włodarczyk
Zdjęcia: Jadwiga Lenart 

30.11.13r. mieliśmy okazję powitać na naszym wydziale studio projektowe AZE DESIGN. W miłej atmosferze, przy kawie i ciastkach, mogliśmy pogawędzić o designie, a nasz gość – Artur Puszkarewicz, opowiedział nam o swojej działalności. Odpowiedział też na wiele nurtujących nas pytań.

Czym zajmuje się AZE design? Firma ta działa już prężnie od 7 lat, jednak wciąż zadziwia nas oryginalnością i świeżością w tworzeniu nowych produktów, głównie z zakresu wystroju wnętrz. W jej skład wchodzi dwójka młodych projektantów: Anna Kotowicz-Puszkarewicz oraz Artur Puszkarewicz. Na stronie internetowej studia możemy przeczytać: „AZE design to 100% myśli projektowej”. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że inspiracją do tworzenia nowoczesnych produktów, stała się podlaska sztuka rękodzielnicza. Wykorzystując tradycyjne techniki, takie jak tkactwo czy garncarstwo, AZE zaskakuje nas, osadzając swoje projekty w konwencji współczesnego designu. Dalej czytamy: „W procesie powstawania każdego produktu istotny jest dla nas nie tylko jego początek czy sam efekt finalny, ale cały PROCES”. Właśnie o tym PROCESIE wspomniał podczas swojej prezentacji nasz gość. Dla nas projektantów, równie istotną sprawą, co sam pomysł, powininna być także dogłębna analiza. Tylko na jej podstawie możemy wykonać produkt, który zaskoczy odbiorcę, ale jednocześnie ułatwi mu życie. Mając na uwadze ten fakt, warto wspomnieć o interesującym projekcie, który również został przedstawiony podczas krótkiego przemówienia. Mowa tu o tapecie MAZZY (link tutaj), przypominającej wielką kolorowankę, która przeznaczona jest do wystroju dziecięcego pokoju. Daje maluchom możliwość rozwijania kreatywności, a rodziców uwalnia od problemu porysowanych kredkami ścian. Z tymi, jak i wieloma innymi ciekawymi projektami, mogliśmy zapoznać się podczas wstępnej prezentacji (link tutaj  oraz tutaj ).


Drugą częścią spotkania była rozmowa z panem Arturem, podczas której każdy mógł zadać pytanie dotyczące zarówno samej działalności firmy, jak i pracy projektanta. Usłyszeliśmy wiele cennych wskazówek i rad. Bardzo ważną kwestią poruszoną przez nas była współpraca z klientami i trudności, z jakimi boryka się projektant w swojej codziennej pracy. Dowiedzieliśmy się również jak sprzedać swój produkt, gdzie to się bardziej opłaca – w kraju czy za granicą i jak przekonać klienta do swojego pomysłu. Wszystko, co usłyszeliśmy było niezwykle motywujące i nakręciło nas do pracy! Z niecierpliwością czekamy na kolejne inspirujące spotkania. Niebawem spotkanie z pracownią projektową Czarny Okular, będzie bardzo pozytywnie i kreatywnie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoją opinię :)